Menu

Dommerhjælp

Vejledning i påsætning af dommere til hjemmekampe i Gryden.

DBU Sjælland påsætter dommere i følgende kampe ...... Klik her og læs.

Døm-selv-kampe – øvrige kampe - er det hjemmeholdet, der er ansvarlig for at påsætte dommer. SGIF dækker dommerudgifter i officielle turneringskampe under DBU Sjælland og DGI til dommere i alle 9- og 11-mandskampe i ungdomsrækkerne samt 7-, 9- og 11-mandskampe i alle senior dame- og herrerækker. Øvrige årgange og rækker, er det trænere og holdledere, der selv påsætter/skaffer dommere, og holdene selv, der dækker eventuelle udgifter.

I døm-selv-kampe benyttes dommere fra DBU Sjælland, FAF eller SGIF’s egne dommere eller kampledere.

I SGIF påsætter Hanne Koch dommer efter bestilling fra træner eller holdleder.

Udebliver dommeren til en hjemmekamp skal kasserer 
Flemming Linnemann og dommerpåsætter Hanne Koch underrettes på mail, så klubben kan undgå en evt. uberettiget opkrævning.

Dommer til 9- og 11-mandskampe i ungdomsrækkerne, alle senior dame- og herrekampe bestilles i god tid på mail hos Hanne Koch. Bestillingen/mailen skal indeholde nedenstående oplysninger:

 

 

Kommende kampe
August 2017
24.
torsdag
17.00
Slagslunde-Ganløse IF
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
KIWI-Park
Jyllinge FC
KIWI-Park
24.
torsdag
18.45
Slagslunde-Ganløse IF
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 3
KIWI-Park
Kr. Værløse IF
KIWI-Park
24.
torsdag
19.00
Slagslunde-Ganløse IF
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (99-00) Efterår • Pulje 1
KIWI-Park kunstgræs
Espergærde IF
KIWI-Park kunstgræs
26.
lørdag
10.00
Slagslunde-Ganløse IF
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (03) Efterår • Pulje 2
KIWI-Park kunstgræs
Vallensbæk IF
KIWI-Park kunstgræs
26.
lørdag
10.00
Slagslunde-Ganløse IF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (05) Efterår • Pulje 2
KIWI-Park
Bagsværd BK
KIWI-Park
26.
lørdag
10.18
Slagslunde-Ganløse IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 10
Blovstrødhallen Kunstgræs
Helsingør IF Fodbold
Blovstrødhallen Kunstgræs
26.
lørdag
10.18
Slagslunde-Ganløse IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 3 - 26. august • Pulje 6, 2 baner
Brødeskov Stadion
Hillerød GI
Brødeskov Stadion
26.
lørdag
11.48
Slagslunde-Ganløse IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 10
Blovstrødhallen Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Blovstrødhallen Kunstgræs
26.
lørdag
12.00
Slagslunde-Ganløse IF
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands (04) Efterår • Pulje 1
KIWI-Park kunstgræs
Slangerup & Omegn IF
KIWI-Park kunstgræs
26.
lørdag
12.00
Slagslunde-Ganløse IF
Kvinder
U16
U16 Piger 8-mands (02) Efterår • Pulje 1
KIWI-Park kunstgræs
Værløse BK
KIWI-Park kunstgræs
26.
lørdag
13.00
Slagslunde-Ganløse IF
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 4
KIWI-Park
VB 1968
KIWI-Park
27.
søndag
10.18
Slagslunde-Ganløse IF
Kvinder
U13
U13 piger 5-mands (05) begynder - 27. august • Pulje 1
Albertslund Stadion
FC Lejre
Albertslund Stadion
27.
søndag
11.48
Slagslunde-Ganløse IF
Kvinder
U13
U13 piger 5-mands (05) begynder - 27. august • Pulje 1
Albertslund Stadion
Albertslund IF
Albertslund Stadion